افزونه WordPress

معرفی افزونه ورد پرس نشان

چطور شروع کنم؟

برای استفاده از کیت توسعه‌ی نقشه وب ابتدا بایستی از طریق ثبت نام رایگان در پنل توسعه‌دهندگان نشان، اقدام به دریافت کلید دسترسی برای (API Key) برای وب‌سایت یا اپلیکیشن تحت وب خود نمایید.

 1- با مراجعه به صفحه‌ی این پلاگین در مخزن افزونه‌های سایت وردپرس و یا جستجوی عبارت نقشه نشان در بخش افزودن افزونه در پنل مدیریت وردپرس سایت خود می‌توانید مانند سایر افزونه‌های وردپرس آن را نصب و استفاده نمایید:

اضافه کردن افزونه نقشه نشان
2 – پس از نصب و فعال کردن افزونه، در منوی اصلی پنل مدیریت وردپرس گزینه‌ی جدیدی با عنوان نقشه‌ی نشان افزوده می‌شود. از طریق این گزینه و آیتم‌های زیرمجموعه‌ی آن می‌توانید لیست نقشه‌های ایجاد شده را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از طریق ابزار تولید نقشه، یک مپ با استایل و خصوصیات موردنظرتان ایجاد و سپس از shortcode تولید شده در برگه‌های سایت خود استفاده نمایید:
لیست نقشه های نشان در وب سایت
3 – برای ایجاد یک نقشه‌ی جدید کافیست با انتخاب گزینه‌ی ساخت نقشه‌ی جدید وارد صفحه‌ی ابزار تولید نقشه‌ی نشان شوید. در این صفحه ابتدا باید API Key که از پنل توسعه‌دهندگان نشان به صورت رایگان دریافت کرده‌اید را در قسمت مربوطه وارد کنید:
درج کلید دسترسی در افزونه وردپرس

پس از وارد کردن API Key نقشه فعال شده و می‌توانید سایر تنظیمات مربوط به آن را به دلخواه خود تغییر دهید:

اعمال تغییرات دلخواه به نقشه
شورتکد نقشه‌ی داینامیک نشان

برای ایجاد نقشه‌ی داینامیک کافی است از شورتکد زیر استفاده کنید. پارامترهای مختلف این شورتکد نیز در ادامه معرفی می‌گردند:

[neshan-map-dynamic]
[neshan-map-dynamic api_key="YOUR_API_KEY" lat="35.700301″ lng="51.351953″ width="100%" height="400px" maptype="neshan"]
پارامترهای این شورتکد عبارتند از:
 • api_key: کلید دسترسی Web SDK که از پنل توسعه‌دهندگان نشان دریافت کرده‌اید.
 • lat: عرض جغرافیایی مکان مورد نظر به عنوان مثال 35.700301
 • lng: طول جغرافیایی مکان مورد نظر به عنوان مثال 51.351953
 • width: عرض نقشه که به دو فرمت قابل استفاده است. هم می‌توانید بصورت درصد مقدار آن را ثبت کنید و هم به صورت پیکسل.
 • height: ارتفاع نقشه که به دو فرمت درصد و پیکسل قابل استفاده است. اما توصیه می‌شود برای ارتفاع همیشه از واحد پیکسل استفاده کنید. به عنوان مثال 450px
 • maptype: از طریق این پارامتر می‌توانید استایل نقشه را مشخص کنید. در حال حاضر نقشه‌های نشان با چهار استایل زیبا و متنوع قابل استفاده هستند. این استایل‌ها عبارتند از:
 • neshan
 • standard-day
 • standard-night
 • osm-bright

2 دیدگاه دربارهٔ «افزونه WordPress»

 1. بازتاب: سرویس مسیریابی فروشنده دوره گرد – پلتفرم نقشه نشان

 2. بازتاب: وب‌سرویس تبدیل نقطه به آدرس / Reverse Geocoding – پلتفرم نقشه نشان

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.