شرایط، مقررات و قوانین استفاده از سرویس‌های نشان

(سوالات متداول)

توجه: ثبت نام و استفاده از سرویس‌های نقشه و مسیریابی پلتفرم نشان، به منزله پذیرش محتویات این صفحه است.

«نشان» بر پایه داده‌های OpenStreetMap هست که بر اساس داده و جامعه کاربری اپلیکیشن نقشه و مسیریاب «نشان» تکمیل شده و در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است.


در پنل کاربری پلتفرم نشان، بخش مشخصی برای این کار وجود دارد و می‌توانید آمار و ارقام مورد نیاز خود را در این بخش مشاهده نمایید.

 


بله. تمامی سرویس‌های نشان در همه شهرهای ایران قابل استفاده می‌باشند.

بله. زیرساخت فنی «نشان» کاملا مقیاس پذیر بوده و قابلیت ارائه خدمات به سازمان‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ و خیلی بزرگ را بدون هرگونه محدودیتی داراست. برای استفاده از این سرویس‌ها با ما تماس بگیرید.

خیر، پلتفرم نشان ماهیانه 100 هزار تومان شارژ رایگان به عنوان اعتبار و بصورت خودکار به پنل همه کاربران اضافه میکند. لذا تا زمانیکه مصرف ماهیانه شما کمتر از این رقم باشد، نیازی به پرداخت هزینه نیست.

خیر.

اعتبار رایگان 100.000 هزار تومانی در ابتدای هر ماه در پنل توسعه‌دهنده شارژ شده و امکان مهلت استفاده از آن تا پایان همان ماه و فقط برای همان اکانت ممکن خواهد بود.

اعتبار غیررایگان (شارژ پولی) نیز فقط برای همان اکانتی که شارژ را انجام داده قابل مصرف است. اما تاریخ انقضا ندارد و شما همیشه میتوانید از اعتبار پولی خود برای ارسال ریکوئست به سرویسهای پلتفرم نشان استفاده نمایید.

اعتبارهایی که توسط توسعه‌دهنده در پنل شارژ می‌شوند تاریخ انقضا نداشته و تا اتمام اعتبار در پنل باقی خواهد ماند.

بله، چنانچه مبلغی را در حساب خود شارژ کردید و بهر دلیلی قصد استرداد وجه داشته باشید، میتوانید تا حداکثر 14 روز (دو هفته) از تاریخ واریز وجه، درخواست خود را از طریق ارسال تیکت ثبت نمایید. پس از 14 روز امکان استرداد وجه نیست.

بله، بدین منظور از طریق ارسال تیکت در مرکز پشتیبانی پلتفرم نشان و ارسال اطلاعات شرکت خود از جمله شناسه اقتصادی، نام، تلفن و آدرس شرکت، درخواست فاکتور بفرمایید. توجه داشته باشید برای پرداختهای انجام شده در هر سال، تنها تا تاریخ 20 فروردین سال بعد امکان دریافت فاکتور رسمی وجود دارد و پس از آن از ارائه فاکتور معذوریم. بعنوان مثال چنانچه پرداختی در سال 1399 داشته اید، فقط تا تاریخ 20 فروردین 1400 میتوانید برای آن پرداخت، درخواست فاکتور رسمی نمایید، و پس از گذشت 20 فروردین 1400، امکان ارائه فاکتور رسمی برای پرداختهای سال 1399 وجود نخواهد داشت.

خیر. بصورت پیش‌فرض با استفاده از سرویس‌ها، اعتبار رایگان شما مصرف خواهد شد و بعد از اتمام آن، از اعتبار شخصی شارژ شده توسط شما در پنل مصرف خواهد شد. برای مثال اگر شما 1 میلیون تومان پنل خود را شارژ کنید ولی مصرف ماهانه شما کمتر از 100 هزار تومان در ماه باشد، هیچ‌وقت از اعتبار شخصی شما کسر نخواهد شد.

خیر، هیچ کاربری امکان داشتن بیش از 1 حساب ندارد. در این صورت سیستم پلتفرم نشان، بصورت خودکار تمامی حساب‌های خاطی را تشخیص داده و صرفنظر از میزان شارژ حساب‌ها، و تعداد کلید دسترسی فعال که در آنها ایجاد گردیده است، تمام حسابهای خاطی مسدود گردیده و امکان بازیابی آنها وجود ندارد.

همچنین در صورت ادامه این کار و اقدام شخص حقیقی/حقوقی به ایجاد حساب‌های کاربری جدید، موضوع توسط بخش حقوقی شرکت پیگیری شده و به منظور جبران خسارت، شکایت رسمی از شما صورت خواهد گرفت.

توجه: امکان استفاده از سرویس‌ها برای اشخاص حقیقی/حقوقی که این تقلب در مورد آنها تشخیص داده شده است، با پرداخت هزینه زیر مقدور خواهد بود:

هزینه ریکوئست‌های مصرف شده در تمامی اکانت‌ها + جریمه به میزان 30 درصد مصرف صورت گرفته در همه اکانتها + هزینه منابع صرف شده توسط بخش فنی و زیرساخت به منظور مقابله با تقلب (با توجه به مقیاس تقلب متغیر بوده و از 240 هزار تومان شروع می‌شود) + هزینه منابع صرف شده توسط تیم حقوقی (در صورت شروع شدن فرآیند شکایت حقوقی)

لازم به ذکر است که چنانچه شکایت رسمی توسط تیم حقوقی به مرحله ای برسد که امکان ادامه ندادن آن وجود نداشته باشد، هزینه‌های مذکور از همان طریق وصول خواهد شد. همچنین کلیه هزینه های اضافی مربوط به وکیل و فرآیندهای قضایی نیز به آن افزوده می‌گردد.

خیر، شما می‌توانید به تعداد نامحدود کلید دسترسی از انواع مختلف و به منظور استفاده از سرویسهای مختلف پلتفرم نشان، ایجاد نمایید.

در این صورت کافیست از طریق آدرس ایمیلی که در حساب کاربری خود ثبت کرده‌اید، به آدرس developer@neshan.org ایمیلی ارسال نموده و مشکل را توضیح دهید، پیگیری توسط تیم پشتیبانی نشان صورت گرفته و رمز عبور جدید به همان آدرس ایمیل متعلق به اکانت ارسال خواهد شد.

پلتفرم نشان هر زمان که شارژ حساب شما رو به اتمام باشد، در چند نوبت و از طریق ارسال پیامک در این خصوص اطلاعرسانی می کند. با این وجود، چنانچه حساب شما صفر شود، به منظور جلوگیری از قطع شدن آنی سرویسها، بمدت چند ساعت حساب شما بدهکار خواهد شد. اگر تا قبل از گذشت این چند ساعت، حساب شما بیش از حد بدهکار شود، نیز سرویس‌های متعلق به حساب مذکور موقتا قطع خواهند شد. در هر دو حالت (گذشت چند ساعت از صفر شدن شارژ حساب، و یا رسیدن به حد شارژ منفی)، به محض شارژ مجدد، ابتدا بدهکاری تسویه میگردد و مابقی رقم شارژ شده بعنوان شارژ در حساب شما باقی خواهد ماند.

توجه: تعداد ساعات بدهکاری و مقدار ریالی بدهکاری، بر اساس سابقه فعالیت حساب شما توسط سیستم تعیین شده و متغیر است. هرچه فعالیت بیشتری داشته باشید و مقدار شارژهای غیررایگان واریز شده توسط شما بیشتر بوده باشد، این ارقام نیز بیشتر خواهند بود. حداکثر مقدار ساعات، 24 ساعت و حداکثر میزان بدهکاری، منفی 100 هزار تومان است.

خیر. پلتفرم نشان ارائه‌کننده سرویس‌های نقشه و مسیریابی بصورت خام می‌باشد، و راه‌اندازی/استفاده از این سرویس‌ها در برنامه‌های تحت وب و موبایل متعلق به مشتریان، بر عهده مشتری/کاربر است. لذا هیچ‌گونه کدنویسی، کمک به راه‌اندازی سرویس‌ها، ارائه کد برای محیط‌های نرم‌افزاری مختلف، و یا انجام پروژه‌های وب و موبایل، بخشی از سرویس پلتفرم نشان محسوب نمی‌شوند.

پشتیبانی تنها از طریق ارسال درخواست (تیکت) در مرکز پشتیبانی (تیکتینگ) پلتفرم نشان مقدور است.

لازم به ذکر است که با توجه به ماهیت فنی سرویسهای پلتفرم نشان و نیاز به بررسی کلید دسترسی در زمان ایجاد مشکل، از ارائه پشتیبانی در هر رسانه‌ای به جز سیستم پشتیبانی پلتفرم نشان به آدرس https://developers.neshan.org/support، معذور هستیم.

خیر. پشتیبانی فنی و دسترسی به همکاران فنی در تیم پلتفرم نشان تنها از طریق ارسال درخواست (تیکت) در مرکز پشتیبانی (تیکتینگ) پلتفرم نشان مقدور است. البته برای هرگونه سوال غیر فنی، موارد تجاری و سوالات پیش از خرید، امکان مکالمه تلفنی با تیم پلتفرم نشان موجود است.
در همین راستا هرگونه دسترسی به همکاران فنی تیم پلتفرم نشان، از روشی غیر از سیستم پشتیبانی (تیکتینگ)، خلاف قوانین محسوب شده و منجر به قطع ارائه پشتیبانی به کاربر خاطی می‌گردد.

تیکت های ارسال شده در مرکز پشتیبانی پلتفرم نشان، حداکثر تا 1 روز کاری پاسخ داده می‌شوند.

بله. برای استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط (SME) امکان تست با شارژ رایگان ماهانه 100 هزار تومان که در سرویس های مختلف بین 10 تا 60 هزار ریکوئست را پوشش میدهد، فراهم شده است.

همچنین برای سازمان ها و شرکتها بزرگ و خیلی بزرگ، امکان مکاتبه و تست سرویس ها در مقیاس بالا وجود دارد.

لازم به ذکر است که در هنگام تست سرویس ها، هر گونه استفاده ای غیر از تست، همچون مهندسی معکوس سرویس، جمع آوری داده، مقایسه با سرویس مشابه و بهبود آن تا رسیدن به کیفیت سرویس های پلتفرم نشان، و هرنوع استفاده ای که منجر به راه اندازی سرویس مشابه بدون نیاز به پلتفرم نشان شود، اکیدا ممنوع بوده و در صورت مشاهده یا تشخیص توسط سیستمهای رصد خودکار ما، منجر به شکایت رسمی توسط بخش حقوقی شرکت شده و همچنین جریمه سنگینی برای آن لحاظ خواهد شد.

به این منظور لطفا یک ایمیل از آدرس ایمیل شرکتی/سازمانی خود به kabiri@neshan.org ارسال فرمایید.

لطفا داخل ایمیل اطلاعات کامل شامل معرفی شرکت/سازمان، میزان مورد نیاز ریکوئست برای تست، سرویس های مورد نیاز، محصولی که قرار است داخل آن سرویسها مورد استفاده قرار گیرند و نرخ ارسال درخواست در ثانیه یا دقیقه (RPS / RPM) ارسال شود.

خیر. چنانچه کاربر پلتفرم نشان، لوگوی نشان را بهر طریقی و در هر سرویسی حذف نماید، حساب کاربری وی و سرویس‌های مرتبط با آن حساب، بدون اطلاع قبلی مسدود می‌گردد.

شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان با چندین سال سابقه در زمینه طراحی و توسعه اپلیکیشن نقشه کلانشهرهای کشور و همچنین ارائه اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان؛ زیرساخت نقشه (Map SDK و Map API) خود را بر پایه داده بدست آمده از جامعه کاربری مسیریاب نشان، در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است.