پلتفرم نقشه نشان

ارائه‌دهنده SDK و API نقشه فارسی برای تمام گستره ایران و تنها پلتفرم ایرانی ارائه‌کننده سرویس‌های نقشه با در نظر گرفتن ترافیک آنلاین معابر

چرا پلتفرم نقشه نشان؟

پلتفرم نقشه نشان (Neshan Maps Platform) یک سرویس مپ و نقشه ایرانی است که علاوه بر خدمات منحصر بفرد در حوزه API نقشه فارسی و سرویس‌های مکان‌محور برای تمام شهرها، روستاها و راه‌های ایران، اقدام به ارائه Map SDK برای پلتفرم‌های وب و موبایل (اندروید و iOS) نموده است. سرویس‌های مپ نشان با بهره‌گیری از دیتای ترافیک و جامعه کاربران مسیریاب نشان، در حال حاضر تنها پلتفرم ایرانی ارائه‌کننده سرویس‌های نقشه با در نظر گرفتن ترافیک آنلاین برای توسعه‌دهندگان و کسب و کارهای ایرانی می‌باشد.
این پلتفرم‌ همچنین با برخورداری از به‌روزترین و کامل‌ترین شبکه معابر و خیابان‌های ایران، این امکان را برای وب‌سایت یا اپلیکیشن شما فراهم می‌سازد تا از دقیق‌ترین نقشه ایران (Iran Base Map) بهره‌مند گردند. داده‌های نقشه به‌صورت متوسط هر سه روز یک بار به روزرسانی شده و این تغییرات به‌صورت اتومات در تمام سرویس‌ها و تایل سرورهای نشان اعمال می‌گردند.
تفاوت عمده این زیرساخت نسبت به سایر سرویس‌های مشابه مانند نقشه گوگل (Google Maps Platform) علاوه بر مزیت‌های بومی پررنگ آن، هزینه استفاده به مراتب پایین‌تر می‌باشد. با ثبت‌نام در پنل توسعه‌دهندگان نشان، برای همیشه ماهیانه حداقل مبلغ ۵۰،۰۰۰ تومان اعتبار رایگان دریافت خواهید کرد و تنها در صورتی نیاز به پرداخت هزینه خواهید داشت که حجم درخواست‌های ارسالی شما در یک ماه بیش از شارژ رایگان اهدایی به حساب کاربری شما در آن ماه باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به بخش تعرفه‌ها مراجعه کنید.

کامل ترین و بروزترین نقشه ایران

نشـان با اسـتفاده از داده و جـامعه کاربران مسـیریاب نشــان جزء‌ کامل‌ترین و به‌روزترین سرویس‌های نقشه آنلاین در ایران می‌باشد.

تنوع و زیبایی

نشـان با تمرکز بر کارایی در کنار کاربرپسند بودن، ظاهری متفاوت و زیبا از نقشه را به کـاربران ارائه می دهد.

داده ترافیک آنلاین

ترافیک دقیق و لحظه‌ای یکی از بارزترین قابلیت‌های پلتفرم نشان می‌باشد که در سرویس‌های مسیریابی، ماتریس فاصله و تایل ترافیک آنلاین کاربرد دارد.

جامعه بزرگ کاربران

پلتفـرم نشـان با پشـتوانه جامـعه بزرگ کاربران مسـیریاب نشـان تلاش می‌کند بهترین و به‌روزترین سرویس نقشه را به توسـعه‌دهندگان ارائه کند.

سرویس‌ها و api نقشه

جستجو

جستجو

برای جســتجوی نام خیابان‌ها، نام‌های قدیمی، اماکن و کســب و کارهای ثبت‌شده بر روی نقشــه می‌توانید از وب‌سـرویس جستجوی نشان اسـتفاده کنید. این وب‌سرویس بهترین نتایج ممکن را با توجه به نقطه‌ی مرجع (طول و عرض جغرافیایی مکانی که جستجو بایستی حول آن انجام شود) در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده اطلاعات بیشتر
تبدیل موقعیت به آدرس

تبدیل موقعیت به آدرس

از طریق وب‌سرویس تبدیل نقطه‌ی جغرافیایی به آدرس به سادگی می‌توانید با ارسال طول و عرض جغرافیایی مورد نظر، اطلاعاتی نظیر آدرس دقیق، نام محله، منطقه‌ی شهرداری، در طرح ترافیک بودن (تهران) و در طرح زوج و فرد بودن آن نقطه را دریافت کنید.

مشاهده اطلاعات بیشتر

نقشه‌های استاتیک

تصویری از نقشه فارسی نشان را در صفحه وب یا اپلیکیشن موبایل خود قرار دهید بدون اینکه نیاز به کتابخانه خاصی داشته باشید

مشاهده اطلاعات بیشتر
مسیربابی

مسـیریابی

با استفاده از وب‌سـرویس مسـیریابی شما می‌توانید بهترین مسـیر بین دو یا چند نقطه‌ی مشـخص را به دسـت آورید. محاسبه مسیر با توجه به ترافیک معابر محاسبه می‌شود و هر پاسخ ممکن است شامل یک یا چند مسـیر باشد. در هر مسیر زمان سفر و مسافت آن محاسبه می‌گردد. مرتب‌سازی مسیرها بر اساس بهترین مسیر از نظر زمان و مسافت خواهد بود.

مشاهده اطلاعات بیشتر
ماتریس فاصله

ماتریس فاصله

با استفاده از وب‌سرویس ماتریس فاصله می توانید فاصله و زمان حرکت میان ماتریسی از نقاط شروع و پایانی را به دست آورید. تمامی فواصل و زمان‌ها با در نظر گرفتن بهترین مسیر بر اساس وضعیت فعلی ترافیک محاسـبه می‌شوند.

مشاهده اطلاعات بیشتر
نگاشت نقطه بر نقشه

نگاشت نقطه بر نقشه

سرویس نگاشت نقطه بر نقشه تعدادی نقاط ورودی را به محتمل‌ترین مسیری که این نقاط نشان‌دهنده آن هستند، نگاشت می‌کند.

مشاهده اطلاعات بیشتر
تبدیل موقعیت به آدرس

تبدیل آدرس به موقعیت

با به کارگیری وب‌سرویس تبدیل آدرس به نقطه جغرافیایی امکان تبدیل آدرس‌های نوشتاری و پسـتی به نقاط جغرافیایی میسر است. به راحتی می‌توان با ارسال متن آدرس مورد نظر به این سرویس، لیستی از نقاط منطبق بر آن آدرس را به صورت مرتب‌شده دریافت نمود.

سوالات متداول

«نشان» از کدام نقشه پایه استفاده می‌کند؟

«نشان» بر پایه داده‌های OpenStreetMap هست که بر اساس داده و جامعه کاربری اپلیکیشن نقشه و مسیریاب «نشان» تکمیل شده و در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است.

زیرساخت توسعه نقشه «نشان» توسط چه شرکتی ارائه می‌شود؟

شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان با چندین سال سابقه در زمینه طراحی و توسعه اپلیکیشن نقشه کلانشهرهای کشور و همچنین ارائه اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان؛ زیرساخت نقشه (Map SDK و Map API) خود را بر پایه داده بدست آمده از جامعه کاربری مسیریاب نشان، در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است.

چگونه می‌توانم برای دریافت سرویس‌های توسعه نقشه «نشان» اقدام کنم؟

در حال حاضر با مراجعه به آدرس اینترنتی developer.neshan.org و تکمیل فرم ثبت‌نام؛ API Key دریافت کنید و پس از مطالعه مستندات، سرویس مورد نظر (نقشه نشان) را در پروژه خود استفاده نمایید.

تعرفه استفاده از سرویس‌های زیرساخت نقشه «نشان» چگونه محاسبه می‌شود؟

تعرفه‌های زیرساخت توسعه نقشه «نشان» بسیار هوشمندانه و با تمرکز بر میزان استفاده توسعه‌دهندگان با هدف مقرون‌به‌صرفه بودن استفاده از این سرویس نقشه بومی برای آنها تنظیم شده‌اند.
شما ماهانه 50.000 هزار تومان اعتبار رایگان دریافت می‌کنید و می‌توانید تا سقف این مبلغ از سرویس‌های نقشه «نشان» استفاده نمایید و در صورت نیاز به استفاده بیشتر از آن؛ هزینه مربوطه را با توجه به میزان مصرف پرداخت خواهید کرد.
برای مشاهده لیست تعرفه‌ها به این جدول مراجعه نمایید.

در جدول تعرفه‌ها دو بخش «سرویس‌های پایه» و «سرویس‌های تخصصی» از هم تفکیک شده‌اند. آیا تفاوتی در استفاده و تعرفه این سرویس‌ها وجود دارد؟

خیر. این دو دسته تفاوتی از لحاظ تعرفه و استفاده ندارند و این تفکیک صرفا به خاطر نوع سرویس‌ها هستند و اعتبار پنل برای هر دو دسته، طبق جدول تعرفه‌ها محاسبه خواهد شد.

آیا امکان انتقال اعتبار رایگان ماهانه از ماهی به ماه دیگر وجود دارد؟

خیر. اعتبار رایگان 50.000 هزار تومانی در ابتدای هر ماه در پنل توسعه‌دهنده شارژ شده و مهلت استفاده از آن تا پایان همان ماه خواهد بود.

در صورت شارژ توسط خودم، تا چه زمانی مهلت استفاده از آن اعتبار را دارم؟

اعتبارهایی که توسط توسعه‌دهنده در پنل شارژ می‌شوند تاریخ انقضا نداشته و تا اتمام اعتبار در پنل باقی خواهد ماند.

بین اعتبار رایگان و اعتبار شخصی تداخلی بوجود نمی‌آید؟

خیر. بصورت پیش‌فرض با استفاده از سرویس‌ها، اعتبار رایگان شما مصرف خواهد شد و بعد از اتمام آن، از اعتبار شخصی شارژ شده توسط شما در پنل مصرف خواهد شد. برای مثال اگر شما 1 میلیون تومان پنل خود را شارژ کنید ولی مصرف ماهانه شما کمتر از 50 هزار تومان در ماه باشد، هیچ‌وقت از اعتبار شخصی شما کسر نخواهد شد.

چگونه میزان مصرف خود را محاسبه کنم؟

در پنل توسعه‌دهندگان «نشان» بخش مشخصی برای این کار وجود دارد و می‌توانید آمار و ارقام مورد نیاز خود را در این بخش مشاهده نمایید.

آیا تخفیفی برای استفاده از سرویس‌ها در نظر گرفته شده است؟

بله. علاوه بر تخفیف ۱۰۰،۰۰۰ تومانی که برای استارت‌آپ‌ها در نظر گرفته‌شده‌است، توسعه‌دهندگانی که تا پایان تیرماه ۹۷ حساب کاربری خود را فعال نمایند نیز ۱۰۰،۰۰۰ تومان اعتبار ویژه نمایش نقشه (Map View) دریافت می‌کنند.

شارژ پنل چه مزیتی برای ما به همراه دارد؟

داشتن اعتبار کافی در پنل همواره علاوه بر آسودگی خاطر شما از برقراری سرویس‌ها و نداشتن دغدغه شارژ مجدد، این امکان را به شما می‌دهد تا از تخفیف‌های افزایشی شارژ پنل استفاده کنید.. همچنین در بازه‌های زمانی خاص پیشنهاد شارژ با تخفیف افزایشی در پنل ارائه خواهد شد، که این پیشنهادها هزینه استفاده از زیرساخت نقشه «نشان» را برای شما مقرون به صرفه‌تر خواهند کرد.

آیا تسهیلاتی برای شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌ در نظر گرفته شده است؟

بله. حساب‌های کاربری مربوط به شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها در یک‌سال اول بعد از فعال‌سازی، ماهیانه 100.000 تومان اعتبار دریافت می‌کنند. توجه داشته باشید که این شارژ رایگان جایگزین شارژ 50.000 هزار تومانی می‌شود و به آن اضافه نمی‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

چگونه می‌توانم تسهیلات کسب‌وکارهای نوپا و استارت‌آپ‌ها را دریافت کنم؟

بعد از ثبت‌نام در پنل، به قسمت "تسهیلات" مراجعه نمایید و فرم‌ها را تکمیل کرده و مدارک لازم را ارسال نمایید. بعد از تایید صلاحیت بسته هدیه در پنل شما شارژ خواهد شد.

آیا نقشه «نشان» در سراسر ایران ارائه می‌شود؟

بله. نقشه «نشان» سراسری می‌باشد و در سرویس‌ها نیز همین نقشه ارائه خواهد شد.

آیا تمام سرویس‌های SDK و API نقشه در همه شهرهای ایران قابل استفاده هستند؟

بله. تمامی سرویس‌های نشان در همه شهرهای ایران قابل استفاده می‌باشند.

آیا مانند سایر ارائه‌دهندگان سرویس‌های نقشه، تعرفه جداگانه برای استفاده سرویس‌ها در شهرهای مختلف لحاظ شده؟

خیر. در «نشان» سهولت دسترسی و استفاده کاربران از اصول اساسی می‌باشد و کلیه سرویس‌ها برای تمامی نقاط ایران با تعرفه پایه لحاظ می‌گردند.

آیا امکان دریافت سرویسی با بیش از 2 میلیون درخواست ماهیانه وجود دارد؟

بله. زیرساخت فنی «نشان» کاملا قابلیت ارائه خدمات به سازمان‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ را دارد و بدون محدودیت، این سرویس‌ها ارائه می‌گردند. برای استفاده از این سرویس‌ها با ما تماس بگیرید.

چه سرویس‌هایی در (زیرساخت توسعه نقشه نشان) ارائه می‌شود؟

در زیرساخت توسعه نقشه «نشان» برای پلتفرم‌های Android، iOS و Web بصورت جداگانه SDK ارائه می‌شود و همچنین APIهای زیر نیز در دسترس هستند:
- جستجو (Search & Geocoding)
- مسیریابی (Routing)
- آدرس‌یابی (Reverse Geocoding)
- درایه ماتریس فاصله (Distance Matrix Element)
- نگاشت نقطه بر نقشه (Map Matching)

با ما در تماس باشید

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بلوار ملک آباد، خیابان هوشیار، هوشیار ۴، پلاک ۴۶

تلفن: 37656865 (051)

همین حالا شروع کنید

وارد پنل توسعه دهندگان شوید و برای راهنمایی بیشتر از مستندات استفاده نمایید.