تایل ترافیک

دیتای ترافیک آنلاین

یکی از مزیت‌های کلیدی پتلفرم نقشه نشان بهره‌مندی از داده دقیق ترافیک معابر می‌باشد. این داده ترافیکی و همچنین جامعه بزرگ کاربران نقشه و مسیریاب نشان (به عنوان مشارکت‌کنندگان اصلی در بهبود و به‌روزرسانی نقشه) به ما کمک کرده‌اند تا بتوانیم لایه ترافیک آنلاین را در SDK نقشه نشان (وب و موبایل) در اختیار توسعه‌دهندگان و کسب و کارها قرار دهیم. از این به بعد برنامه‌نویسان و کسب و کارهایی که نیاز به نمایش تایل ترافیک آنلاین در اپلیکیشن وب و یا موبایل خود دارند به راحتی می‌توانند این لایه را بر روی نقشه نمایش دهند. کافیست با توجه به نوع SDK (وب، اندروید و یا iOS ) که برای توسعه اپلیکیشن خود انتخاب کرده‌اید از یکی از راهنماهای زیر کمک بگیرید.

نمایش ترافیک در نقشه وب

یک راه ساده برای نمایش ترافیک بر روی نقشه وب اینست که در هنگام ایجاد یک instance از نقشه، پارامتر traffic: true را به constructor ارسال کنید. (مطابق مثال زیر) توجه داشته باشید اینکه از چه کتابخانه پایه‌ای برای نقشه استفاده می‌کند، Openlayers یا Leaflet تفاوتی در نحوه فعال کردن تایل ترافیک ندارد.

نمایش ترافیک در SDK اندروید

برای نمایش ترافیک آنلاین در SDK نقشه Android تنها کافیست بعد از ایجاد instance نقشه از طریق متد map.getLayers().insert() یک لایه ترافیک ایجاد و به عنوان یک لایه جدید به لایه‌های نقشه اضافه کنید. بخشی از این کد در ادامه آمده است. شما می‌توانید برای مشاهده نمونه کد و آموزش کامل این قابلیت در پلتفرم نقشه نشان به ویکی پروژه Android Neshan Maps Starter در گیت‌هاب مراجعه کنید:

نمایش ترافیک در iOS SDK

برای نمایش ترافیک آنلاین در SDK نقشه iOS تنها کافیست بعد از ایجاد instance نقشه از طریق متد map.getLayers().insert() یک لایه ترافیک ایجاد و به عنوان یک لایه جدید به لایه‌های نقشه اضافه کنید. بخشی از این کد در ادامه آمده است. شما می‌توانید برای مشاهده نمونه کد و آموزش کامل این قابلیت در پلتفرم نقشه نشان به ویکی پروژه iOS Neshan Maps Starter در گیت‌هاب مراجعه کنید:
فهرست مطالب این صفحه