SDK نقشه وب

SDK نقشه وب چیست؟

برای نمایش یک نقشه داینامیک در وب‌سایت یا اپلیکیشن تحت وب به یک کیت توسعه‌ی نرم‌افزار SDK نیاز است. این کیت توسعه که با زبان جاوااسکریپت نوشته شده است این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا به سادگی و تنها با چند خط کد جاوااسکرپیت یک نقشه تحت وب ایجاد کنند.

هم چنین توسط متدهای مشخص و استانداردی که در این کیت توسعه در نظر گرفته شده‌اند می‌توان آیتم‌های متفاوتی مانند مارکر، خط، چندضلعی، دایره و … را به نقشه اضافه نمود. کافیست یک instance از نقشه ایجاد کنید و توسط متدهایی که در کلاس Map تعریف شده‌اند با نقشه و قابلیت‌های آن کار کنید.

neshan web sdk intro

به عنوان مثال با فراخوانی متد myMap.setMapType('standard-night'); استایل نقشه را تغییر دهید یا سطح بزرگنمایی (zoom) آن را به دلخواه خود تنظیم کنید. به راحتی می‌توانید یک لایه در نقشه ایجاد و موقعیت‌های دلخواه‌تان را در آن لایه قرار داده و در نقشه نمایش دهید.

کتابخانه ها

زیرساخت توسعه نقشه نشان جهت سهولت کار توسعه‌دهندگان بر پایه‌ی کتابخانه‌های Leaflet و OpenLayers طراحی و پیاده‌سازی شده است به گونه‌ای که تمامی امکاناتی که در افزونه‌ها و کتابخانه‌های متن باز موجود می‌باشند قابل بکارگیری باشند. چنانچه با این کتابخانه‌ها آشنایی دارید، نیاز به انجام هیچ کار جدیدی نیست. تنها کافیست طبق مثال زیر Api Key خود را در هنگام ساخت نقشه جدید تنظیم کنید. همین!

با کتابخانه‌ی OpenLayers یا Leaflet آشنایی ندارید؟ نگران نباشید! خوشبختانه مستندات استفاده از این کتابخانه‌ها بصورت کامل و همراه با مثال‌های متنوع از شیوه‌ی استفاده آن‌ها در اختیار شما قرار گرفته‌اند. با مطالعه‌ی آن‌ها به راحتی می‌توانید نقشه وب موردنظرتان را پیاده‌سازی کنید.

کامپوننت اختصاصی ReactJS برای نقشه نشان

در صورت نیاز به استفاده از نقشه نشان در محیط ری اکت، میتوانید از کامپوننتهای اختصاصی ReactJs نشان برای کتابخانه های OpenLayers و Leaflet استفاده نمایید. بدین منظور اینجا کلیک کنید.

فهرست مطالب این صفحه